Διευκρινίσεις για την Εξεταστική Περίοδο Ιανουαρίου 2014

Επειδή έχουν τεθεί αρκετές ερωτήσεις σχετικά με την τρέχουσα εξεταστική περίοδο και τα μαθήματα στα οποία μπορούν να εξεταστούν οι φοιτητές, διευκρινίζονται τα εξής αυτονόητα:

1. Στο πρόγραμμα της εξεταστικής περιόδου Ιανουαρίου 2014 περιλαμβάνονται μόνο μαθήματα του νέου Προγράμματος Σπουδών.

2. Δεν είναι δυνατό να εξεταστεί κάποιος σε μαθήματα εαρινού εξαμήνου τα οποία είναι στο νέο Πρόγραμμα Σπουδών, αλλά θα διδαχτούν για πρώτη φορά στο εαρινό εξάμηνο 2013-2014.

3. Οι φοιτητές έχουν δικαίωμα να εξεταστούν στα μαθήματα χειμερινού εξαμήνου του δημοσιευμένου προγράμματος της εξεταστικής περιόδου, εφόσον τα έχουν συμπεριλάβει στη δήλωση μαθημάτων για το τρέχον χειμερινό εξάμηνο 2013-2014.

4. Οι φοιτητές έχουν δικαίωμα να εξεταστούν στα μαθήματα εαρινού εξαμήνου του δημοσιευμένου προγράμματος της εξεταστικής περιόδου, εφόσον τα έχουν συμπεριλάβει στη δήλωση μαθημάτων του εαρινού εξαμήνου 2012-2013.