Δηλώσεις Μαθημάτων - Ανανεώσεις Εγγραφών Εαρινού Εξαμήνου 2014-2015

Καλούνται οι φοιτητές και οι φοιτήτριες του Τμήματος, όλων των ετών, να υποβάλλουν ηλεκτρονικά, τη δήλωση μαθημάτων για το εαρινό εξάμηνο 2014-2015.

Η ανανέωση της εγγραφής ενός φοιτητή είναι υποχρεωτική.

Υπενθυμίζεται, πως με τη δήλωση αυτή οι φοιτητές καταρτίζουν το ατομικό τους πρόγραμμα, μέχρι τον μέγιστο επιτρεπόμενο αριθμό των εβδομαδιαίων ωρών, που είναι τριάντα (30)Για τους επί πτυχίω φοιτητές, δηλαδή για όσους εγγράφονται στο 9ο ή μεγαλύτερο από αυτό εξάμηνο, ο μέγιστος αριθμός επιτρεπομένων ωρών στη δήλωσή τους είναι σαρανταπέντε (45).

Οι ανανεώσεις εγγραφών - δηλώσεις μαθημάτων μέσω του e-Γραμματεία, ξεκινούν την Παρασκευή 6 και θα πρέπει να έχουν ολοκληρωθεί μέχρι την Κυριακή 29 Μαρτίου 2015.

Μετά την οριστικοποίηση της δήλωσης μαθημάτων, προτείνεται η αποσύνδεση από το e-Γραμματεία και η στη συνέχεια επανασύνδεση, προκειμένου να διαπιστωθεί η σωστή αποθήκευση των δεδομένων.