Καλούνται οι φοιτητές και οι φοιτήτριες του πρώτου εξαμήνου (Εισαγωγή στο Χειμερινό Εξάμηνο του Ακαδημαϊκού Έτους 2015 - 2016), να περιμένουν να λάβουν E-mail με τα στοιχεία σύνδεσης του λογαριασμού τους στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του Τ.Ε.Ι. Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης και μετά να πραγματοποιήσουν ηλεκτρονική εγγραφή - για την ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ – ΔΗΛΩΣΕΩΝ – ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ (ΠΑΣΟ) – και ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΩΝ.